Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Nedir ?

Kurumsal kimlik, bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Bu ifade belli sınırları çizilmiş ve genellikle değişmez bir ifadedir. Kurumu anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik kitabı bu sistemin vazgeçilmez öğesidir. Öyle ki bir kurumsal kimlik tasarımı içinde amblem (logo) den ofis dizaynına, çalışanların giyim kuşamından araç üstü giydirmeye, antetli kâğıttan, tabelaya, web sitesinden vefat ilanlarına, ambalaj dizaynından faaliyet raporuna kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiştir.
 

Kurumsal Kimlik Firmaya Neler Sağlar?

İyi bir kurumal kimlik çalışması ile rakiplerinizden ayrılırsınız.
Temel amacı firma isminin belleklere kazınmasıdır.
Firma özelliklerini görsel olarak insanların algılamasını sağlar.
Firmanın ciddiyetini ve kurumsallığını arttırarak insanlar üzerinde güven duygusu yaratır.

Kurumsal Kimlik Çalışması Neleri Kapsar?

Marka isminin bulunması, isim haklarının satın alınması, logo tasarımı, logotype tasarımı, logonun farklı alanlarda kullanımı, etikette, reklamda ve benzeri uygulamalarında kullanımı vb. kapsamaktadır.
Kurum kimliğini oluşturan öğelerde yazı karakteri, ölçekleme sistemi ve kurum renkleri doğru uygulanmalıdır.
Değişik kullanım alanları olan tabela ve panolar gibi kurumun kalıcı bir biçimde kamu önüne çıkan görüntülerinde şirket kurumsal kimliğinin yansıtılması.
Güçlü ve tutarlı bir kurumsal kimlik sunabilmek için gerekli kurallar ayrıntıları ile belirtilmeli ve ölçü ve renklerinin standart hale getirilmelidir. Dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit, muhasebe evrakları tasarımı gibi bir çok alanada uygulanır.

 

reklam ajansı izmir  kurumsal kimlik  kurumsal kimlik tasarımı  logo tasarımı  antentli kağıt  kartvizit tasarımı izmir 

Fil Reklam ve İnternet Hizmetleri © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. En iyi referansımız memnun müşterilerimizdir.